رییس اداره قلب و عروق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کمبود کلسیم موجب افزایش فشارخون و در نتیجه ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می شود.

به گزارش خبرنگار وب دا، دکتر طاهره سماوات در نشست خبری نخستین جشنواره ملی شیر و سلامت ایران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: قرار دادن فرآورده های لبنی در سبد غذایی خانواده، بیماری های قلبی عروقی را 18 درصد کاهش می دهد و در کاهش کلسترول بد خون نیز موثر است.

وی افزود: اگر افراد دچار پوکی استخوان نباشند می توانند فعالیت بدنی داشته باشند و این امر موجب می شود از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و اضافه وزن در امان باشند.

مصرف شیر در کاهش چربی های شکمی مؤثر است

در ادامه این نشست دکتر فروزان صالحی، کارشناس ارشد دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، گفت: اگر افراد روزانه یک لیوان شیر با 5/2 درصد چربی را در برنامه خود بگنجانند در دراز مدت از چربی های شکمی آنها کاسته خواهد شد.

وی با اشاره به این که قبل از 30 سالگی بهترین زمان برای مصرف شیر و لبنیات است، افزود: اگر قبل از این سن افراد به اندازه کافی این فرآورده ها را مصرف کنند می توانند در آینده از بیماری های پوکی استخوان پیشگیری کنند.

دکتر صالحی در خصوص برنامه شیر مدرسه گفت: این طرح از سال 79 به صورت پایلوت در تهران و در سال 80 در استان های محروم اجرا شد و سال گذشته 5/12 میلیون دانش آموز در کل کشور، 70 نوبت شیر را دریافت کردند.

این متخصص تغذیه تصریح کرد: قرار است امسال نیز از ابتدای آذر ماه طرح شیر مدارس در سراسر کشور اجرایی شود. 

برگرفته از سایت وب دا(www.webda.ir)