چند روز قبل  خانمی با شوهرش در منطقه چیذر تهران با ماشین حمل مواد(مثل ماشینهای مخصوص حمل مرغ و گوشت)تصادف میکنند.راننده ماشین بزرگ که مقصر بوده به شوهرمیگوید یک میلیون تومان بشما میدهم ولی به پلیس اطلاع ندهید.اگر مبلغ خسارت کمتر از این شد بعد با من تماس بگیرید تا پس بگیرم و اگر هم بیشتر شد به شما پرداخت خواهم کرد.زن و شوهرش به موضوع مشکوک میشوند چون ظاهر راننده اینقدر ثروتمند بنظر نمیرسید که یک میلیون تومان به آنها بدهد (خسارت ماشین هم خیلی کمتر از این بوده).زنگ میزنند پلیس راهنمایی رانندگی میاید و خلاصه مشکوک میشود از راننده میخواهند درب پشت را باز کند که راننده میگوید شما مجوز بازرسی ماشین من را ندارید اینها هم زنگ میزنند پلیس ١١٠ با مجور میاید.خلاصه ماشین را باز میکنند و با جسد پوست کنده حدود ١٠٠٠ گربه بدبخت مواجه میشوند.خانم از حال میرود و راهی اورژانس بیمارستان میشود.مامور ١١٠ هم با دیدن منظره لگد محکمی به راننده میزند و تا آنجاییکه خانم و شوهرش بعد میفهمند راننده اعتراف میکند که گربه ها را برای تهیه همبرگر به محلی میبرند. بیخود نیست گربه های محله های مختلف ناغافل غیبشان میزند.

 

                                                          اطلاعیه (شهریور 1388)

اداره استاندارد استان تهران اقدام به نمونه برداری 26 نمونه سوسیس و کالباس و همبرگر از

مراکز عرضه و فروشگاه ههای زنجیره ای نموده و این نمونه ها از نظر منشاء بافت گوشتی مورد آزمون قرار گرفت.

 

از بیست نمونه سوسیس و کالباس متأسفانه 18 مورد نامنطبق بوده اند و فقط سوسیس کوکتل 55 درصد کاله آمل و سوسیس آلمانی 40 درصد پاکدام پارس منطبق بوده است همچنین از شش مورد همبرگر فقط یک مورد مردود بود و مابقی منطبق بودند و لذا تولید هبرگر ظاهراً وضعیت مناسب تری دارند.

 

موارد مردودی نشان می دهد که تولیدکنندگان از چربی صفاقی( چربی موجود در دستگاه گوارش و

لابه لای روده ها ) غضروف شفاف مربوط به دستگاه تنفسی و ریه ، عروق ، رگ و اعصاب و بافت پیوندی ( پوست رگ و پی و چربی ضایعات گوشتی) یعنی بافت هایی خاص که عضله نیستند و تولیدکنندگان طبق استاندارد ملی مجاز به استفاده از این بخش از لاشه دام درتولید فرآورده های گوشتی نیستند استفاده شده است.

 

لذا اداره کل استاندارد از این پس مقرر نموده به طور مداوم این آزمایش خاص را بروی کلیه فرآورده های گوشتی پخته و ناپخته انجام دهند تا طبق وظیفه قانونی خود سلامت و امنیت غذایی مردم در بحث فرآورده های گوشتی محافظت گردد.

 

اسامی ایشان که تولید با استفاده از بافت های غیر مجاز داشته اند:

 

1- کالباس خشک تیکه ای 60 درصد شام شام

2- کالباس خشک 60 درصد آندره

3- کالباس خشک 60 درصد مروارید سفید گلبرگ

4- کالباس خشک دانمارکی 620 درصد سولیکو( کاله تهران)

5- کالباس خشک 60 درصد آرکا

6- کالباس خشک مارتادلا 50 درصد آرشاک ( کیلا)

7- کالباس خشک 60 درصد صنوبر

8- کالباس لیوز 55 درصد دارا ( راجی)

9- سوسیس آلمانی 40 درصد شوکا طعام

10-کوکتل گوشت سولیکو 55 درصد کاله تهران

11-سوسیس کوکتل 55 درصد شام شام

12-سوسیس آلمانی 40 درصد گوشتیران

13-کوکتل 55 درصد مروارید سفید گلبرگ

14-کوکتل 60 درصد آرشاک ( کیلا)

15-سوسیس آلمانی 40 درصد ماسیس

16-سوسیس آلمانی 40 درصد آدلی

17-سوسیس آلمانی 40 درصد صنوبر

18-همبرگر معمولی 60 درصد کابی آمل

 

روابط عمومی

اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی

استان تهران

http://tabnak. ir/fa/pages/ ?cid=64555

نکات مهم اخلاقی:

1)      اگر آدم احمق نباشد دیگران را به شک وادار نمی کند.

2)      اگر آدم زرنگ باشد مبلغ را می گیرد و می رود! تا حالا کی دیده که با مشکلات بهداشتی بتوان مبارزه کرد. وقتیکه خبری را در سال 88 می خوانی و بعد حادثه ای مشابه در سال 89 رخ می دهد که نشان از ادامه همان موضوع است.

3)      گوشت گربه بشرط آنکه در بیمارستانها از غذای مخصوص پرسنل و بیماران نخورده باشد از گوشت گوسفندی که زباله و پلاستیک می خورد بهتر است.

4)      راستی قیمت گوشت،مثلأ گوساله یا هر چی ... مگه شما موقع ذبح بودید که بدانید گاو بوده یا سگ یا گربه؟، الان چنده؟