عامل اسیدپاشی می‌تواند یک بیمار روانی باشد؟

هر روزه خبری از اسیدپاشی در رسانه‌ها می‌شنویم. به شرط آنکه به آمارهای انتشاریافته از بیمارستان امام موسی کاظم اصفهان استناد شود تعداد افرادی  که از این اقدامات آسیب دیده‌اند 4 نفر در مهرماه بوده‌اند که یکی از آن‌ها زنی افغانی است که توسط زن افغانی دیگری آسیب دیده است. مورد دیگر زنی است که احتمال جنایت از طرف فردی رقم خورده که با مصدوم مشکلی از قبل داشته‌است. حداقل 2نفر تایید شده‌اند که فردی موتورسوار عامل آسیب در آن‌ها بوده است.

در انتها 2 زن باقی می‌مانند که یکی سوار بر پژوی پرشیای سیاه و دیگری سوار بر سمند مشکی بوده‌اند. سوالی که اینجا مطرح است اینست که آیا رنگ و کلاس ماشین‌ها می‌تواند نشانگر مورد خاصی باشد؟ ممکن است فردی روانی برای جبران خسارتی که بر خودش و یا بستگانش در اثر بی احتیاطی راننده‌ای زن با خودرویی مشکی وارد شده است عاملی شده تا وی به جای پیگیری قانونی برای یافتن فرد خاطی اقدام به مجازات تمامی زن‌هایی کرده باید که خودرویی سیاه در شهر اصفهان سوار می‌شوند؟!

تصور کنید که مادر و یا یکی از عزیزان این فرد در اثر سانحه‌ای که ناشی از برخورد ماشینی سیاه رنگ بوده آسیب جدی دیده باشد به فرض بینائیش را از دست داده باشد. اقدامات اولیه که شاید توسط خانواده مصدوم راه به جایی نبرده است و یکی اعضای خانواده که از طریق قانون راه به جایی نبرده است در اقدامی خودسرانه و به تقلید از فیلم‌های هالیوودی و یا بالیوودی اقدام به تلافی کرده باشد!

از طرفی حداقل در دو حادثه یادشده ماشین مصدومان از خودروهای وطنی بوده‌اند که برای مصدوم تاحدی قابل توصیف بوده است.

شاید بهتر باشد که نیروهای انتظامی در بین مصدومان چندماه اخیر اصفهان به دنبال مصدومینی باشند که ضارب آنها فرار کرده و عنوان شده که زنی راننده خودرویی سیاه بوده است. خودرویی که احتمالا پژو یا سمند تصور می‌شود.  

/ 0 نظر / 29 بازدید