بیمارستان فیروزآبادی

بخش‌ها، امکانات تخصصی، تشخیصی و درمانی در بیمارستان فیروزآبادی شهرری

بیمارستان فیروزآبادی که از بیمارستان‌های قدیمی استان تهران است با قدمتی 70 ساله در شهرری در نزدیکی میدان شاه عبدالعظیم قرار گرفته است. این بیمارستان دارای مساحتی حدود 5000 متر‌مربع است.

اورژانس بیمارستان دارای تریاژ، پذیرش ، واحد ترخیص و حسابداری، داروخانه، نوار قلب، تزریقات، اتاق‌های معاینه سرپایی، بخش تحت نظر، اتاق احیا، رادیولوژی اورژانس و آزمایشگاه است. کل تخت‌های بستری اورژانس 18 تخت است که 2 تخت آن برای اطفال است. مابقی تخت‌ها بجز 1 و 6 به صورت 2 تایی قرار گرفته‌اند و حد فاصل آن‌ها یک مانیتور قرار دارد. تخت یک هم به تنهایی دارای مانیتور منحصر به خودش است. 3 تا تخت اتاق CPR هم همگی دارای مانیتور هستند. هنوز بخشی از اورژانس که متعلق به تحت نظر بیماران اورژانسی است آماده نشده است که قرار به تکمیل آن در تابستان 90 است. اگر این بخش آماده گردد تخت‌های اورژانس حدود 15 تخت افزایش می‌یابد.

اتاقی برای انجام اعمال جراحی سرپایی در نظر گرفته شده است. در این اتاق امکان انجام بسیاری از اقدامات سرپایی همچون گچ گیری، ترمیم زخم‌ها، احیای بیمار وجود دارد. فردی سرپرستی این اتاق را بعهده می‌گیرد که بسته به میزان پرسنل موجود در شیفت از پرستار، تکنسین بیهوشی تا کمک بهیار متغیر است. انجام اقدامات جراحی بر خلاف اکثر مراکز درمانی توسط پزشک متخصص طب اورژانس انجام می‌شود. بندرت پزشکان عمومی بیماری را برای ترمیم به این بخش انتقال می‌دهند.

پس از تریاژ و با صلاح‌دید پرستار مقیم در آن بیمار در صورت سرپایی بودن به اتاق پزشک عمومی، نیازمند تحت نظر بودن و اقدامات فراتر به بخش تحت نظر، و در بیماران بدحال به اتاق احیا انتقال داده می‌شود.

در این بیمارستان 5 پزشک متخصص اورژانس به صورت ثابت مشغول بکار هستند. از این تعداد 4نفر دارای بورد تخصصی و یک نفر هم پس از اتمام دوره طرح به صورت قراردادی مشغول به کار است.

بیمارستان دارای متخصص زنان، جراحی، داخلی،فوق گوارش، اطفال، ارتوپدی، رادیولوژی، روماتولوژی، نفرولوژی، پزشکی هسته‌ای، بیهوشی، ارولوژی، گوش و حلق و بینی، نورولوژی، روان‌پزشک، عفونی، چشم، پاتولوژیست، تغذیه و داروساز است. درمانگاه بیمارستان در ایام هفته باز بوده و تمامی تخصص‌های نام‌برده بجز رادیولوژی، پاتولوژیست و داروساز اقدام به ویزیت می‌نمایند.

پزشکان مقیم شامل زنان، بیهوشی، جراحی، اطفال، دستیار داخلی در کنار متخصصان اورژانس است.

پزشکان آنکال شامل ارولوژی، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی است.

بیمارستان دارای بخش‌های جراحی زنان و مردان، داخلی-عفونی، اطفال، دیالیز،ICU و Post ICU ، CCU و اورژانس است.

 

بخش

تعداد تخت

توضیحات

اورژانس

23

18 تخت ثابت، 2 تخت اکسترا و 3 تخت در اتاق احیاء

داخلی

30

 

اطفال

20

 

جراحی مردان

28

 

جراحی زنان

28

 

دیالیز

10

 

اتاق عمل

5

 

ICU

20

ارتقا تا 37 تخت با تکمیل پرسنل

CCU

33

در 2 قسمت(CCU1و CCU2)

Post CCU

30

 

 

امکانات تشخیصی شامل عکس‌برداری ساده، دستگاه FAST در اورژانس، سونوگرافی 24 ساعته از شهریور 89، اکو، تست ورزش و پزشکی هسته‌ای است. قرار داد انجام آنژیوگرافی منعقد شده است اما هنوز از زمان شروع بکار آن اطلاع دقیقی در دست نیست.

ریاست فعلی بیمارستان بعهده جناب آقای دکتر احمدوند متخصص بیهوشی و مدیریت آن بعهده آقای دکتر دیانتی و ریاست اورژانس با آقای دکتر چهاردولی متخصص طب اورژانس است.

/ 3 نظر / 13 بازدید
من و دوستم خدا

[گل][گل][گل][گل][گل][گل] چه خبرهاست خدايا که ندارم خبري * کو مرا خضر رهي تا که نمايم سفري ** با که گويم که چه ها مي کشم از دست دلم * با تو گويم که زاحوال دلم باخبري [گل][گل][گل][گل][گل][گل]

EMT

سلام دکتر خسته نباشی.

علی

با سلام و خسته نباشید به مسئولین IT بیمارستان خواهشمند است این متن را به مسئولین بیمارستان ارسال نمایید : سوپروایزرای این بیمارستان بسیار بسیار بی شئور و بی ادب و از خود راضی هستند از مسئولین خواستارم با آنها برخود نمایند تا زیر دستیان خود را اذیت نکنند . با تشکر علی