نوار قلبم چه می‌گوید؟

مردی همراه همسرش با حالتی مضطرب به اورژانس مراجعه کرد. زن عنوان می‌کرد برای بررسی علت کمر درد به مطب دکتر رفته‌اند و به دلیل فشار بالا از همسرش نوار قلبی گرفته و به دلیل غیرطبیعی بودن نوار با آمبولانس به بیمارستان اعزام شده ‌است. بیمار علائم قلبی یا تنفسی نداشت و تنها دارای فشار خون 16 بود.

یکی از مشکلاتی که بیشتر افراد مبتلا به مشکل قلبی با آن دست در گریبان هستند، اطمینان از وضع قلبی است. این معضل تنها محدود به بیماران قلبی نیست. بسیاری از افراد عادی که مشکلی در قلب خود ندارند با اولین احساس درد راهی اورژانس می‌شوند تا از سلامت خود اطمینان حاصل کنند. امروزه نوار قلب به دلیل قیمت پایین و آسانی دسترسی به روشی مرسوم برای بررسی بیماران قلبی و غیرقلبی مبدل شده است. گاهی از بیماری که مشکل قلبی ندارد، نوار گرفته می‌شود. اگر نوار غیرطبیعی باشد سیر بیماری اولیه فراموش‌شده و تمام توجه معطوف به نوار غیرطبیعی می‌شود!

برای مشاهده متن کامل اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده متن ارسالی برای روزنامه اینجا کلیک کنید.

/ 1 نظر / 7 بازدید
جواد

سلام آقای دکتر بنده در یک بیمارستان کار میکنم البته نه قسمت درمان بلکه در قسمت مالی یه چند روزی است که پزشکهای طب اورژانس در این بیمارستان نیز مستقر شده اند بنده با نظر شما مبنی بر راهنما شدن صحیح بیماران توسط این پزشکان کاملاً موافق هستم همیشه موفق و موید باشید